MTÜ EESTI KARTUL

Mittetulundusühing Eesti Kartul on kartulikasvatajate ühing, mis 2017. aasta kevadel oma 20. tegutsemisaastat tähistas. Oleme veendunud, et vaid ühiselt saame kaitsta kartulikasvatajate huve ning muuta kartulikasvatust konkurentsivõimelisemaks. Tänaseks on kasvatajad moodustanud juba kaks tulundusühistut, mõlemad on ka meie ühingu liikmed – Talukartul ja Eestimaa Kartul.

Oma tegevusega oleme tõestanud, et võti, mida üksiküritajad otsivad, peitub just koostöös. Ühiselt tegutsedes oleme suutnud ministeeriumi ja ka valitsuse tasandil luua põllumeestele, sh kartulikasvatajatele, vajalikke tingimusi konkurentsis püsimiseks. 

Väga populaarsed on meie ühingu raames korraldatud iga-aastased õppereisid Euroopa juhtivatesse kartulitootmisfirmadesse, kus oleme saanud olulisi teadmisi ja väärt näpunäiteid oma tegevuse tõhustamiseks. Seejuures on olnud meeldivaid üllatusi endiste liiduvabariikide (Venemaa Peterburi piirkond ja Valgevene) külastamisel. Kogesime nii ülevõtmist väärivaid meetodeid kui ka siirast lugupidamist meie põllumeeste vastu, pakuti isegi koostöövõimalusi.

Oleme korraldanud ühingu liikmetele koolitusi – kartuli kasvatamisest turundamiseni. Suur huvi tõestab, et teadmisi pole kunagi küllaga ja alati on midagi kasulikku õppida.

Igal aastal korraldame traditsioonilise kartulipäeva oma sihtgrupile, kelleks on nii kartulikasvataja kui ka tarbija. Viimastel aastatel on see üritus läbi viidud väärikas Olustvere mõisas.

Oleme tellinud kartulialaseid turu-uuringuid, mis meie liikmete tegevuse planeerimisel olulist väärtust omavad. Kartulitarbimise suurendamiseks oleme läbi viinud ka reklaamikampaaniaid, et kogu Eesti elanikkonda teavitada kartuli kasulikkusest, kutsuda lapsi tagasi ehtsa ja hea eestimaise kartuli söömise juurde.

Hea kartulikasvataja!

Tule Sinagi meie sõbralikku perre ning aita muuta meie ühing veelgi tegusamaks. Kui pead lugu endast ja teistest, oled põhimõttekindel ja pead oma sõna, suudad isiklikud huvid allutada ühishuvidele, soovid juurde saada teadmisi ja neid naabrilegi jagada, siis oled just õiges kohas ja teretulnud!

Liitumiseks ei ole vaja teha muud, kui saata lihtsas vormis avaldus Eesti Kartuli juhatusele: eestikartul@eestikartul.ee

Ühingu tegevuskulude katteks leppisid liikmed 14.03.2018 kokku järgmistes liikmemaksudes:

  • Aastamaks: juriidiline isik (FIE, OÜ, AS, TÜ) – 100 eurot.
  • Aastamaks: füüsiline isik – 5 eur.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru